Яка має бути нормальна швидкість інтернету?

Перевірка швидкості інтернету через Speedtest

Нормальна швидкість інтернету - це 50 - 100 Мбіт/с. Цієї швидкості достатньо для більшості користувачів. Тарифи 100 Мбіт/с є у всіх провайдерів: Київстар, Датагруп, Воля, Ланет, Тріолан та ін.

Швидкість інтернету вимірюється в мегабітах на секунду Мбіт/с (не плутайте з мегабайтами).

Розрізняють вхідну та вихідну швидкість інтернету. При підключенні інтернету по оптиці (FTTB, FTTH, GPON) вхідна і вихідна швидкості будуть симетричні, тобто, якщо в тарифі вказано 100 Мбіт/с це означає, що і вхідна і вихідна швидкість відповідатимуть 100 Мбіт/с. В цьому випадку можна швидко скачувати та завантажувати інформацію в інтернет.

У провайдерів, які підключають інтернет по телефонній лінії (ADSL), асиметрична швидкість: вхідна – до 24 Мбіт/с, вихідна – до 3 Мбіт/с. З маленькою вихідною швидкістю довше завантажуватимуться фото на сайт або відео в Youtube.

В Україні технологію ADSL використовують провайдери Укртелеком, Vega, але вони також поступово переводять абонентів "на оптику".

Що значить швидкість 100 Мбіт/с, це багато чи мало?

Швидкість 100 Мбіт/с оптимальна для комфортного користування інтернетом. Її достатньо для перегляду HD відео на Youtube, онлайн навчання через Zoom, онлайн ігор, роботи через інтернет. Навіть якщо кілька людей одночасно дивляться відео чи грають в ігри, інтернет не гальмує.

100 Мбіт/с - це багато для бабусі, яка має один смартфон або ноутбук. У цьому випадку немає сенсу переплачувати, краще підключити тариф дешевше зі швидкістю 20 - 50 Мбіт/с.

Швидкості 100 Мбіт/с буде мало тим, хто постійно завантажує великі файли, наприклад, 4К відео в Youtube. Їм краще вибрати тариф зі швидкістю від 200 Мбіт до 1 Гбіт/с.

Порівняння швидкості скачування файлів розміром 1 Гб

Швидкість інтернету Час скачування
5 Мбіт/с 27 хв 58 сек
15 Мбіт/с 9 хв 20 сек
50 Мбіт/с 2 хв 48 сек
100 Мбіт/с 1 хв 24 сек
1 Гбіт/с 9 сек

Якою повинна бути швидкість інтернету

Швидкість інтернету не завжди відповідає заявленій у тарифному плані. При підключенні через кабель невідповідність швидкості 5-7% вважається нормальною. Реальна вхідна/вихідна швидкість у тарифі 100 Мбіт/с має бути не нижчою за 90 Мбіт/с. При більшій розбіжності варто звернутися до провайдера, щоб вони перевірили швидкість і усунули несправність.

При бездротовому підключенні через Wi-Fi роутер швидкість інтернету буде нижчою на 20-50% від заявленої. Швидкість залежить від Wi-Fi роутера, кількості підключених абонентів, розташування маршрутизатора.

Яка потрібна швидкість інтернету

Вибираючи тарифний план, враховуйте для яких цілей потрібен інтернет, і скільки людей ним користуватиметься. Якщо плануєте встановлювати Wi-Fi роутер, тоді вибирайте тариф із "запасом", тому що швидкість бездротового інтернету буде нижчою, ніж кабельного.

Для чого Кількість користувачів Швидкість інтернету
пошта, пошук інформації, соцмережі, перегляд сайтів 1 - 2 3 - 15 Мбіт/с
відеоконференції у Viber, Skype, Zoom, Youtube, онлайн ігри 1 - 3 20 - 50 Мбіт/с
відеоконференції, Youtube 4K, Smart TV, онлайн ігри, завантаження великих файлів 1 - 6 50 - 100 Мбіт/с

Для дому краще вибирати тарифи зі швидкістю 50 - 100 Мбіт/с. Вища швидкість потрібна тим, хто підключає до інтернету багато пристроїв або працює з "великими" файлами.

Як перевірити швидкість Інтернету?

Для перевірки швидкості інтернету скористайтесь сервісом Speedtest, він показує вхідну та вихідну швидкість. Перевіряти швидкість потрібно на комп'ютері чи ноутбуці з підключенням інтернету через кабель. Таким чином можна дізнатися реальну швидкість від провайдера. Після цього можна підключитися через Wi-Fi мережу та перевірити наскільки "ріже" швидкість роутер.

Якщо не вистачає швидкості інтернету, тоді змініть тариф або провайдера.

Інтернет за 100 грн/міс

Інтернет за 100 грн/міс

Найдешевший тариф у Вашому місті

Подивитись умови

Коментарі ()

 • Автор Віта 27 березень 2023, 15:11 #
  Яка повинна бути швидкість інтернету, якщо заявлено 100 Мбіт, а я отримую 40 Мбіт? Це нормально чи ні?
  1. Автор Олег 27 березень 2023, 15:16 #
   Все залежить від того, як ви перевіряєте швидкість. Якщо 40 Мбіт це швидкість на комп'ютері через кабель — тоді ненормальна. У мене наприклад через кабель видає 94 Мбіт/с. Якщо у вас швидкість через вай фай тоді може і таке бути, тут швидкість залежить від роутеру, його розташування, завантаженості каналів. Провайдери зазвичай не дають ніяких гарантій швидкості через роутер
   1. Автор Катерина 27 березень 2023, 15:21 #
    Це у якого провайдера така швидкість? у мене укртелеком видає 5 мбіт, все висить, зум вибиває
    1. Автор Олег 27 березень 2023, 15:23 #
     У мене інтернет від Київстар
  2. Автор Вова 27 березень 2023, 15:08 #
   Яка нормальна швидкість інтернету для того щоб дивитись ютуб?
   1. Автор Ігор 27 березень 2023, 15:09 #
    Підключайте 100 Мбіт/с, цього буде більше ніж достатньо
   Написати коментар