Який інтернет можна провести в приватний будинок

Зазвичай не так багато варіантів підключення інтернету у приватному будинку. Адже не всі провайдери погоджуються будувати мережу у віддалених районах міста або в селі. Все це через фінансову недоцільність. Навряд чи хтось буде будувати мережу з нуля для віддаленого села з трьома хатами. Далі розглянемо який інтернет можна провести у приватну садибу.

Оптоволоконний інтернет у приватний сектор

У будь-якому місті працює декілька інтернет-провайдерів, вони надають послуги не лише для багатоквартирних будинків, а для приватного сектору. Дізнайтесь які провайдери є у вашому населеному пункті і чи є їх лінія на вашій вулиці. Якщо є, тоді підключення інтернету буде швидким і недорогим.

Якщо на вашій вулиці ще не проведено інтернет кабелі, тоді побудова мережі займе декілька місяців. Провайдер може чекати, поки не отримає достатньої кількості заявок ще від ваших сусідів.

Оптоволоконний інтернет - це найкращий варіант для приватного будинку, адже він забезпечує високу швидкість передачі даних та може працювати навіть при відключенні електроенергії. Єдиний недолік - це ціна. Вартість підключення в залежності від регіону коливається від 1000 до 5000 грн. Також тарифи на інтернет для приватного сектору значно вищі, ніж для багатоквартирних будинків.    

Мобільний 4G інтернет

Бездротовий мобільний інтернет можна підключити як у приватному будинку, так і на дачі, в селі, у квартирі чи офісі. 

Якщо у вашому районі стабільний мобільний зв'язок, тоді достатньо мати Wi-Fi роутер з сім картою або 4G модем. Вставте сім карту Київстар, Vodafone або Lifecell і можна користуватись інтернетом.

Для дачі, сільської місцевості, заміських будинків, де слабкий мобільний сигнал, краще купити:

Обирайте європейську версію Wi-Fi роутера, він має працювати на частотах 4G LTE-FDD B3/B7/B8 (1800, 2600, 900 МГц).

Антену потрібно встановити на щоглі у напрямку базової мобільної вишки. Знайти найближчу вишку можна через додаток для телефону Netmonitor.

Інтернет від Укртелеком

Укртелеком має найбільше інтернет покриття в Україні. Провайдер надає послуги не лише у містах, а і в деяких селах. На жаль у більшості регіонів інтернет підключають по застарілій телефонній лінії, через те якість зв'язку погана і швидкість інтернету низька. В останні роки Укртелеком модернізував частину своєї мережі і перевів деяких абонентів на оптику. 

Супутниковий інтернет

Супутниковий інтернет дорогий і повільний, проте його можна підключити будь-де, головне, щоб було джерело живлення для обладнання. В Україні супутниковий інтернет підключають провайдери Datagroup та Starlink. Підключення до інтернету від Datagroup коштує 6000 грн, інформацію стосовно щомісячних тарифів нам не вдалось знайти на їх сайті.

Для підключення інтернету Starlink потрібно купити супутниковий термінал, його вартість від 25 000 грн. Щомісячно за інтернет Ілона Маска потрібно платити 75$.

Висновки

Якщо є можливість провести кабельний оптоволоконний інтернет до вашого будинку, тоді обирайте цей варіант. В такому випадку ви матимете стабільно високу швидкість, у порівнянні з іншими варіантами підключення. Якщо у вашому регіоні немає кабельних провайдерів, тоді придбайте комплект для бездротового 4G інтернету. Якщо мобільний інтернет не ловить, тоді замовляйте супутниковий.  

Коментарі ()

 • Автор Олег 11 лютий 2023, 19:18 #
  Какой интернет можно подключить в частный дом в Киеве голосеевский район?
  1. Автор Віта 11 лютий 2023, 19:16 #
   Скільки коштує провести інтернет в селі Біла Тернопільська область
   Написати коментар