Яка швидкість інтернету потрібна для Smart TV, перегляду фільмів, відео

Wi-Fi роутер і телевізор Smart TV

Для перегляду фільмів та відео на телевізорах Смарт ТБ необхідно підключити високошвидкісний інтернет. Чим більша швидкість інтернету - тим швидше завантажуватиметься відео. І навпаки, якщо швидкість низька, тоді відео завантажуватиметься з затримкою кожні 5-10 секунд.

На телевізорах Smart TV можна дивитися відео з Youtube, OTT сервісів (Мегого, Sweet TV), Netflix, IPTV і т.д. Яка потрібна швидкість інтернету залежить від роздільної здатності відео та частоти кадрів.

Мінімальна швидкість інтернету для Smart TV

  HD відео 720p HD відео 1080p 4K/UltraHD
Youtube 2,5 Мбіт/с 5 Мбіт/с 20 Мбіт/с
Netflix 3 Мбіт/с 5 Мбіт/с 15 Мбіт/с
Megogo   5 Мбіт/с 20 Мбіт/с
IPTV   6 Мбіт/с 21 Мбіт/с

У таблиці вказано вимоги до мінімальної швидкості інтернету. Мається на увазі, що використовується виділена лінія, коли немає інших підключень до Інтернету. Для комфортного користування потрібна швидкість удвічі вища, ніж вказано в таблиці.

В інструкції до деяких моделей телевізорів Samsung зазначено, що неможливо підключитися до інтернету, якщо швидкість мережі нижча за 10 Мбіт/с. Це варто враховувати, обираючи тариф провайдера.

Який інтернет підійде для Smart TV

Існують різні технології підключення до Інтернету. Не варто підключати інтернет через телефонні лінії ADSL тому, що це застаріла технологія і швидкість інтернету буде низькою. Краще обирати провайдерів, які використовують сучасні технології FTTB, FTTH, GPON. Це оптоволоконний інтернет зі швидкістю від 1 Мбіт до 1000 Мбіт/с.

Необов'язково підключати гігабітний інтернет, у більшості випадків буде достатньо швидкості 100 Мбіт/с. Тариф слід вибирати в залежності від того, скільки пристроїв ви плануєте підключити до Інтернету.

Для нормальної роботи Smart TV рекомендую підключати тарифи зі швидкістю 50-100 Мбіт/с. Адже, окрім телевізора ви ще будете користуватись інтернетом на смартфоні, планшеті чи ноутбуці. Від кількості підключених пристроїв залежить швидкість інтернету, – розповів Олександр, інсталятор інтернету Київстар.

Тарифи зі швидкістю до 100 Мбіт/с є у провайдерів:

Який Wi-Fi роутер підійде до телевізорів Smart TV?

При купівлі Smart TV телевізора одразу обирайте Wi-Fi роутер. Звертайте увагу на моделі, які працюють у двох діапазонах (2,4 ГГц та 5 ГГц), а також використовують стандарти зв'язку Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). До таких відносяться маршрутизатори:

 • TP-LINK Archer A8
 • Asus RT-AC51U
 • Keenetic Speedster (KN-3010) чи інші.

Що робити, якщо погана швидкість інтернету?

Через погану швидкість інтернету відео може зависати і довго завантажуватись. Якщо телевізор підключений через бездротову мережу Wi-Fi, тоді краще розмістити роутер ближче до телевізора, щоб не було перешкод, наприклад стін. При бездротовому підключенні втрати швидкості становлять 20-50%, тому краще підключати телевізор до інтернету через кабель від роутера.

Якщо для Smart TV "не вистачає" швидкості, тоді відключіть від інтернету інші пристрої або перейдіть на тариф з більшою швидкістю.

Інтернет за 100 грн/міс

Інтернет за 100 грн/міс

Найдешевший тариф у Вашому місті

Подивитись умови

Коментарі ()

 • Автор Ігор 05 вересень 2022, 20:20 #
  Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду фільмів у 8К?
  1. Автор Стас 29 березень 2023, 13:44 #
   Підключай гігабітний інтернет. Проте ще потрібно щоб був гігабітний роутер і телевізор повинен підтримувати 8К
  Написати коментар