Що робити, якщо погано ловить Wi-Fi на телефоні

Існує багато причин, через які телефон погано ловить Wi-Fi мережу. Проблема може бути в самому телефоні або Wi-Fi роутері. Проте не поспішайте одразу лізти в налаштування роутера або міняти провайдера. Перше, що потрібно зробити, якщо погано ловить інтернет:

 1. перезавантажте Wi-Fi роутер;
 2. видаліть Wi-Fi мережу на телефоні та спробуйте підключитися заново;
 3. вимкніть Bluetooth;
 4. зніміть чохол, він може закривати антени.

Чому телефон погано ловить Wi-Fi

Wi-Fi сигнал добре розповсюджується на прямі відстані. За наявності перешкод (бетонні стіни або кілька стін) сигнал стає слабкішим і швидкість інтернету падає. В цьому випадку необхідно вибрати оптимальне місце для Wi-Fi роутера. Встановлюйте маршрутизатор так, щоб не було видимих ​​перешкод, намагайтеся перебувати ближче до роутера.

У багатоповерхових будинках майже в кожній квартирі є вай-фай роутер, всі вони працюють на одній частоті, тому радіоканали забиті. В автоматичному режимі Wi-Fi роутери самостійно обирають менш завантажені канали, проте їх можна вказувати вручну. Для пошуку вільних каналів скористайтесь програмою Wi-Fi Analyzer.

 1. Встановіть на телефон Wi-Fi Analyzer.
 2. Подивіться, які мережі є поруч і які канали вони використовують.
 3. Зайдіть у налаштування бездротової мережі Wi-Fi роутера та виберіть вільний канал.

Wi-Fi Analyzer

На форумах рекомендують у квартирі встановлювати дводіапазонний Wi-Fi роутер (2,4 ГГц та 5 ГГц). Діапазон 5 ГГц менш завантажений, але потрібно враховувати, що і ваш телефон повинен підтримувати роботу в цьому діапазоні.

Як покращити швидкість інтернету

Якщо ви підключили інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с, це не означає, що така ж швидкість буде і на мобільному телефоні. Wi-Fi роутери "ріжуть" швидкість, тому на виході буде 30-50% від заявленої швидкості у тарифі.

Якщо сильно впала швидкість інтернету, перевірте скільки Мбіт приходить від провайдера по кабелю. Для цього підключіть кабель безпосередньо до комп'ютера або ноутбука (не через роутер) і протестуйте швидкість через сайт speedtest. Якщо швидкість не відповідає заявленій провайдером, зверніться на гарячу лінію, щоб вони усунули проблему.

Якщо швидкість відповідає заявленій, тоді слід розбиратися з роутером. Зайдіть у налаштування бездротового режиму Wi-Fi роутера поекспериментуйте з налаштуваннями каналу, режиму та ширини каналу.

Настройка Wi-Fi TP-Link 841

Для збільшення зони покриття віддалених кімнат установіть Wi-Fi репітер (ретранслятор). Він допоможе посилити слабкий сигнал. У великому будинку замість звичного Wi-Fi роутера краще встановити Mesh систему, яка забезпечує широке покриття і високу швидкість передачі даних.

Акція на 6 місяців

Акція на 6 місяців

*Ваша економія 900 грн за 6 міс.

Перейти на сайт

Коментарі ()

 • Автор Віталій 04 жовтень 2022, 19:11 #
  Після прошивки телефону poco m3 виникла проблема телефон не підключається до інтернету. В чому може бути проблема?
  1. Автор Іван 04 жовтень 2022, 19:03 #
   Погано ловить вай фай на телефоні xiaomi mi 9t. Іноді взагалі відвалюється і не підключається, що робити?
   1. Автор Діма 04 жовтень 2022, 19:07 #
    відключіть блютуз, якщо він включений. також зніміть чохол, перевірте як працює без нього. в мене таке було, купив чохол, і зразу погіршився зв'язок, напевно закриває антени
   Написати коментар